مدل‌های کامپوزیت دیوار برای مکان‌های مختلف

کامپوزیت دیوار

کامپوزیت دیوار یکی از محبوب‌ترین پوشش‌ها برای دیوار در بخش‌های داخلی و نمای خارجی ساختمان‌ها به شمار می‌آید. این پوشش از ترکیب چند ماده تشکیل شده و با توجه به بهره‌گیری از مواد ماکروسکوپی بسیار مستحکم و مقاوم است. برای دیوارپوش‌های کامپوزیتی از روکش‌های مختلفی از جمله سنگی، چوبی، استیل، فایبرگلاس، آلومینیوم و… استفاده می‌شود. در این مقاله با برخی از مدل‌های مختلف این دیوارپوش‌ها و مکان‌های مورد استفاده هر یک از آن‌ها، بیشتر آشنا خواهید شد.

کامپوزیت دیوار

آشنایی با دیوارپوش کامپوزیت

دیوار‌پوش کامپوزیت یکی از رایج‌ترین متریال‌ها در طراحی داخلی ساختمان است که به منظور پنهان کردن ایرادات دیوار و اجرای دکوراسیون در سبک‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دیوارپوش از ترکیب مواد ماکروسکوپی مانند سیمان، رزین و چسب تهیه شده است که باعث ایجاد سطوحی مقاوم در برابر رطوبت، ضربه، حریق و… می‌شود. با توجه به این ویژگی‌ها، از آن‌ها اغلب در مکان‌های مرطوبی مانند حمام و سرویس بهداشتی استفاده می‌شود.

دیوار پوش کامپوزیت

انواع کامپوزیت دیوار

انواع کامپوزیت‌ دیوار با توجه به ویژگی‌هایی که دارند در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

دیوارپوش کامپوزیت مدل آلومینیومی

در تولید این دیوارپوش‌ها از لایه‌های آلومینیومی استفاده شده که سطح استحکام و مقاومت آن‌ها را افزایش داده است. دیوارپوش‌های کامپوزیت مدل آلومینیومی در رنگ بندی‌های متنوع و با قیمتی مقرون به صرفه عرضه می‌شوند. این‌گونه دیوارپوش‌ها اغلب در دیوار خارجی ساختمان کاربرد دارند و همچنین به منظور نوسازی و مرمت ساختمان‌های قدیمی استفاده می‌شوند. البته از این پانل‌ها در دکوراسیون داخلی برای سقف و دیوارها نیز بسیار استفاده می‌شود.

مطالعه بیشتر:  بهترین نمای کامپوزیت برای ویلایی مدرن

دیوار پوش کامپوزیت چوبی

دیوارپوش کامپوزیت مدل چوبی

برای ساخت این مدل دیوارپوش اغلب از روکش تخته مصنوعی استفاده می‌شود. ورق کامپوزیت دیوار چوبی معمولاً چند لایه بوده که از اتصال دو پانل نازک به یک لایه ضخیم مرکزی ساخته شده است. دیوارپوش‌های چوبی معمولاً برای نمای داخلی ساختمان از جمله دیوار پشت تلویزیون کاربرد داشته و جلوه‌ای زیبا به محیط می‌بخشند.

دیوارپوش کامپوزیت مدل فایبرگلاس

دیوارپوش‌های فایبرگلاس بسیار انعطاف‌پذیر و نازک هستند و از متریال رزین پلی استر ساخته شده‌اند. از این دیوارپوش‌ها می‌توان بر روی دیوارهای بتنی و چوبی استفاده کرد. این مدل دیوارپوش کامپوزیت از قابلیت تمیز شوندگی بالایی برخوردار بوده و جهت نصب در سرویس بهداشتی، حمام، رستوران، اتاق‌های بیمارستان، کلاس‌ها و… بسیار مناسب است.

دیوارپوش کامپوزیت سنگی

چنانچه به سبک‌های روستیک جهت دکوراسیون داخلی ساختمان‌ها علاقمند باشید؛ کامپوزیت دیوار سنگی، گزینه مناسبی برای این امر خواهد بود. این‌گونه دیوارپوش‌ها دارای طرحی همانند سنگ‌های طبیعی همچون مرمر و آنتیک هستند که نمایی زیبا به دیوارهای داخلی ساختمان می‌بخشند. وزن سبک و تنوع در طرح‌های مختلف این دیوارپوش، باعث محبوبیت هرچه بیشتر آن در نمای داخلی و خارجی ساختمان‌ها گردیده است.

دیوارپوش کامپوزیت مدل فولادی

از دیوارپوش‌های کامپوزیت فولادی بیشتر در کارگاه‌ها، انبارها، سردخانه‌ها، اتاق‌های تهویه مطبوع و… استفاده می‌شود.

جمع‌بندی در مورد کامپوزیت دیوار

در این مقاله مدل‌های مختلف دیوارپوش کامپوزیتی را معرفی کردیم و دریافتیم که هر یک برای چه مکان‌هایی مناسب هستند. جهت سفارش و خرید کامپوزیت دیوار در مدل‌ها و طرح‌های مختلف با قیمت اقتصادی، می‌توانید به سایت پرمیوم باند که از بزرگ‌ترین مراکز تولید کننده دیوارپوش‌های کامپوزیتی در کشور است مراجعه کنید.

مطالعه بیشتر:  انواع متریال کامپوزیت (بررسی متریال های کامپوزیت)