ورق کامپوزیت خش دار – براش

از ورق های کامپوزیت خش دار که در انواع رنگ بندی و طرح ها تولید می شوند، برای اجرای نمای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می شود. ورق های کامپوزیت دارای انواع مختلفی هستند که از جذاب ترین و پرطرفدار ترین آن ها، ورق کامپوزیت های خش دار هستند که در نمای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می شوند. در ادامه همراه ما باشید تا با جزئیات بیشتری از ورق های کامپوزیت خش دار آشنا شویم.

ورق کامپوزیت خش دار چیست؟

بر روی سطح خارجی دسته ای از ورق های کامپوزیت، لایه ای ساییده شکل قرار دارد که از مقاومت بالایی در برابر ساییدگی، خش پذیری و خوردگی برخوردار می باشد. این دسته از ورق های کامپوزیت تحت عنوان ورق های کامپوزیت خش دار در بازار به فروش می رسند.

ورق کامپوزیت خش دار

ساختار ورق های کامپوزیت خشدار اینگونه است که هسته ای پلی اتیلنی در میان دو ورق آلومینیوم مقاوم به خوردگی قرار گرفته است؛ سطح ورق های آلومینیوم برس کشیده شده می باشد که بر اساس نوع پایان برس، در دو دسته ورق های آلومینیوم خش دار بلند و صفحه کامپوزیت آلومینیوم خش دار کوتاه به بازار عرضه می شوند.

پردازش ورق های کامپوزیت خش دار چگونه انجام می شود ؟

فرآیند پردازش ورق کامپوزیت نوعی فرآیند تولید می باشد که طی آن به طور مکرر از کاغد سنباده جهت تراشیدن سطح ورق کامپوزیت آلومینیوم استفاده می کنند.

به طور کلی فرآیند تولید ورق های کامپوزیت خشدار، شامل سه مرحله چربی زدایی، آسیاب شن و ماسه و آب می باشد. در طی فرآیند سیم کشی ورق کامپوزیت آلومینیوم، بلافاصله پس از پردازش آند، فناوری غشای پوستی که در واقع لایه ای اپیتلیال حاوی فلز است را بر روی سطح ورق های نامبرده ایجاد می کنند؛ بنابراین هر گونه سیم کوچکی بر روی آن قابل مشاهده خواهد بود.

امروزه از این روش برای مات کردن ورق های آلومینیوم براق استفاده می شود تا آن را به متریالی زیبا و مقاوم در برابر خوردگی تبدیل کند. در واقع یکی از دلایل محبوبیت این نوع از ورق های کامپوزیتی نیز به دلیل پیروی همزمان از تکنولوژی و مد می باشد.

در مراحل بعدی، ورق های کامپوزیت آلومینیوم خش دار را به طور مکرر با کاغذ سنباده می خراشند و با سه مرحله شامل ضد عفونی کردن، آسیاب شستشو و شستشوی آب ، مراحل تولید را به پایان می رسانند.

مزیت های ورق کامپوزیت خش دار

امروزه ورق های کامپوزیتی آلومینیوم خشدار به دلیل برخورداری از ویژگی هایی از جمله ضد حریق، عایق صدا، مقاومت بالا، ماندگاری و دوام طولانی، برخورداری از سطحی صاف و … بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.

ورق کامپوزیت خش دار 3

در کنار تمامی این مزیت ها و ویژگی هایی که از ورق کامپوزیت خش دار نام بردیم، این نوع از ورق های کامپوزیت در برابر آب و هوا نیز بسیار مقاوم هستند؛ به طوری که بر اساس تحقیقات این نوع از ورق ها در سخت ترین آب و هوا نیز تا چندین دهه ماندگار هستند و مقاومت بالایی دارند.

طی سال های اخیر ورق های کامپوزیت خش دار تقاضای زیادی داشته اند و به گزینه ای بسیار مناسب برای اجرای نماهای داخلی و خارجی ساختمان ها، استفاده در تخته های دیواری و سقف تونل ها و … تبدیل شده اند.

از بزرگ ترین ویژگی ها و مزیت های ورق های کامپوزیت آلومینییومی خش دار، این است که این نوع از ورق های کامپوزیت در تنوع رنگی بالایی تولید می شوند و همین موضوع حق انتخاب زیادی را به مشتریان می دهد تا بر اساس دکوراسیونی که مد نظر دارند، از میان این ورق های کامپوزیت انتخاب کنند.

ویژگی های ورق کامپوزیت آلومینیوم خش دار

از مهم ترین ویژگی های ورق کامپوزیت آلومینیوم خش دار می توان به موارد زیر اشاره کرد :

برجسته ترین ویژگی ورق کامپوزیت خش دار چیست ؟

ورق کامپوزیت آلومینیومی در برابر آتش و صوت، عایق بسیار مناسبی می باشد و کیفیت بسیار بالایی دارد؛ ضمن اینکه از سطح بسیار یکنواخت و صافی نیز برخوردار است.

ورق کامپوزیت خش دار 2

در کنار تمامی این موارد، برجسته ترین ویژگی ورق های کامپوزیت خشدار، مقاومت و ایمنی آن ها در برابر آب و هوای مختلف می باشد؛ بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است، پانل های خشدار در سخت ترین شرایط آب و هوایی نیز مقاومت بسیار بالایی دارند.

کاربرد ورق های کامپوزیت خش دار چیست ؟

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم، ورق های کامپوزیت خش دار در طرح های مختلفی تولید می شوند و در زمینه های متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند. از مهم ترین کاربردهای ورق های کامپوزیت خشدار می توان به موارد زیر اشاره کرد :

آیا ورق های کامپوزیت خشدار قابل سفارشی سازی هستند ؟

از مهم ترین مولفه هایی که ورق های کامپوزیت خشدار از آن برخوردار هستند، قابلیت سفارشی سازی آن ها می باشد. رنگ، اندازه و برجستگی های ایجاد شده بر روی این نوع از ورق های کامپوزیت قابل سفارشی سازی می باشد.

در صورتی که به دنبال خرید ورق های کامپوزیت خشدار با بهترین قیمت و با بالاترین کیفیت هستید، می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده با کارشناسان پرمیوم باند در ارتباط باشید و از جزئیات خرید ورق های کامپوزیت خش دار و قیمت آن ها مطلع گردید.