نمونه ورق کامپوزیت برای درب پارکینگ (انواع پارکینگ‌ها)

ورق کامپوزیت برای درب پارکینگ

استفاده از ورق کامپوزیت برای درب پارکینگ می‌تواند نمای جذابی به ساختمان بدهد؛ همچنین استقامت ورق کامپوزیت در برابر عوامل جوی بالا است و می‌تواند طول عمر زیادی داشته باشد. این نوع درب پارکینگ بدون اینکه آسیبی ببیند به راحتی شسته می‌شود و به دلیل داشتن تنوع رنگ بالا، می‌توان به دلخواه رنگ درب را انتخاب کرد.

در برخی پارکینگ‌ها به علت مساحت کم، فضای محدودی برای باز شدن لنگه‌های درب پارکینگ وجود دارد؛ در این صورت بهترین راهکار استفاده از درب ریلی پارکینگ، به شکل درب اتوماتیک تاشو فلزی و ریلی اتوبوسی است. در ادامه به بررسی این نوع درب پارکینگ می‌پردازیم.

مشخصات ورق کامپوزیت برای درب پارکینگ

قسمت خارجی درب پارکینگ، از کامپوزیتی با یک لایه ۲ میلی‌متری از جنس پلاستیک تقویت شده با شیشه ساخته می‌شود؛ این ترکیب به اصطلاح فایبرگلاس نیز، معروف است. این پوسته باعث افزایش مقاومت درب پارکینگ در برابر ضربه و آب و هر گونه عوامل جوی می‌شود. در ساخت درب‌های کامپوزیت، از لایه‌های عایق ساز نیز استفاده می‌شود که سبب افزایش خواص عایق‌سازی درب‌ها شده و برای استفاده در درب‌های پارکینگ بسیار مفید است.

می‌توان از ورق کامپوزیت آلومینیومی نیز در کنار سازه های فلزی برای پوشاندن فواصل بین آن نیز استفاده کرد و به جلوه مطلوبی از نمای درب، دست یافت.  ورق کامپوزیت برای درب پارکینگ بهترین گزینه به شمار می‌رود؛ زیرا زیبایی منحصربه‌فردی دارد، باکیفیت بالایی ارائه می‌شود و با قیمت مناسبی به فروش می‌رسد.

ابعاد و سایز درب پارکینگ کامپوزیت

ابعاد و سایز درب کامپوزیتی به دو صورت استاندارد و سفارشی تعیین می‌شود. برای درب‌هایی که چهارچوب استاندارد دارند؛ می‌توان از درب‌های آماده‌ی موجود در بازار استفاده کرد. همچنین می‌توان ابعاد درب پارکینگ را به‌صورت اختصاصی سفارش داد؛ در این صورت باید به طور دقیق چهارچوب درب را اندازه گرفت و سپس اقدام به سفارش ابعاد و سایز درب پارکینگ خود نمود.

مطالعه بیشتر:  بهترین ورق برای تابلو نمای کامپوزیت مغازه

مزیت ورق کامپوزیت برای درب پارکینگ

ورق‌های کامپوزیت متریال جدیدی هستند که نسبت به سایر مواد مثل فلز و چوب مزیت‌های بیشتر و بهتری دارند و با قیمت پایین‌تری عرضه می‌شوند. برخی از مزایای این متریال به شرح زیر است:

قیمت ورق کامپوزیت برای درب پارکینگ

در تعیین قیمت ورق کامپوزیت برای درب پارکینگ، عوامل مختلفی شامل برند ساخت درب پارکینگ کامپوزیتی، متریال، یراق آلات و مواد مورد استفاده، مدل، طرح و رنگ درب، طول عمر و دوام جنس درب پارکینگ و نحوه ساخت درب‌های کامپوزیتی (اتوماتیک و حرفه‌ای یا معمولی) در نظر گرفته می‌شوند.

به طور کلی قیمت درب پارکینگ کامپوزیتی در مقایسه با انواع درب‌ها به صرفه تر است؛ بنابراین اگر هم جذابیت ظاهری درب و هم قیمت آن برای شما اهمیت دارد بهترین گزینه برای درب پارکینگ خرید درب کامپوزیتی خواهد بود. شما می توانید قیمت انواع ورق کامپوزیت را از پرمیوم باند دریافت کنید.